Mgr. Jana Nachtigalová kádruje jako za komunismu

Představte si, že vaše dítě je vzorným žákem základní školy, plní veškeré povinnosti, nemá žádné výchovné potíže. V jednom roce se účastní bez jakýchkoli problémů akce Noc s Andersenem, což je skvělá akce, kdy děti přenocují ve škole, čtou si pohádky apod.

Jenže paní ředitelka Mgr. Jana Nachtigalová z 1. ZŠ Most, Svážná 2342, se rozhodne, že “spory” s rodiči (které lze označit v civilizované společnosti možná tak za nedorozumění a vyjasnit si “jako dospělí lidé”) vyřeší tak, že se pomstí na dceři těchto “problémových rodičů”, tou dobou žákyní čtvrté třídy, demonstrativně jí nechá třídní učitelkou Mgr. Evou Marešovou před celou třídou vrátit uhrazenou částku za pizzu a rodičům oznámí, že se akce nezúčastní e-mailem:

From: Jana Nachtigalová <jana.nachtigalova@1zsmost.cz>
Date: pá 24. 3. 2017 v 8:29

Subject: Noc s Andersenem

To: <matka>
Cc: <eva.maresova@1zsmost.cz>, <marie.kudrnova@1zsmost.cz>

Dobrý den.
Vaše dcera Karolína Hejská se v pátek 31. 3. 2017 od 18.00 hod. nezúčastní Noci s Andersenem.
Nepřevezmu osobní odpovědnost za její přítomnost na této akci.
Třídní učitelka vrátí Karolíně peníze na pizzu.

S pozdravem.
Mgr. Jana Nachtigalová
Mgr. Jana Nachtigalová
ředitelka školy

Základní škola, Most, Svážná 2342, příspěvková organizace
telefon: 476707337, 730575278
E – mail: jana.nachtigalova@1zsmost.cz skola@1zsmost.cz

Myslíte, že to není v roce 2017 v civilizované společnosti, téměř 30 let od pádu komunismu, možné? No, tak to si myslíte špatně.

Myslíte, že se třídní učitelka Mgr. Eva Marešová bezproblémové žákyně opakovaně reprezentující školu proti ředitelce zastane? Kdepak, paní učitelka je jen prodlouženou rukou paní ředitelky, a raději nechá křivdit desetiletému dítěti a šikanovat jej ředitelkou, než by se ozvala.

O tom, jak se k věci postaví (spíše nepostaví) odbor školství zřizovatele a Česká školní inspekce (která svoji práci opravdu dělá) zase příště.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *